UWAGA DZIAŁKOWCY ROD REKREACJA!

Z pewnością zdążyliście już zauważyć, że pewne zasady i ograniczenia istnieją po to, aby przestrzegać ich dla dobra ogólnego. A teraz musimy wyraźnie przypomnieć niektórym z was, że zrozumienie tego jest kluczowe dla funkcjonowania naszej społeczności.

Brama wjazdowa była zamknięta, to prawda. Dlaczego? Ponieważ zależało nam na ochronie alejek przed zniszczeniem po intensywnych deszczach. To nie był nasz kaprys, a raczej konieczność.

Teraz pytanie: Co z tego wynikło? Zamiast zrozumienia, zderzyliśmy się z krzykami, narzekaniami i totalnym brakiem szacunku dla naszych wysiłków. W rezultacie, brama została otwarta, a efekty widoczne na własne oczy – zniszczone alejki, auta tkwiące w grząskim błocie.

Nie jesteśmy waszym wrogiem, drodzy Działkowcy. Nie staramy się utrudniać wam życia, ale wspólnie musimy utrzymać nasze ogrody w porządku. Zarząd ROD Rekreacja to grupa ludzi podejmujących trudne decyzje, zawsze z waszym i naszym dobrem na uwadze.

Otworzyliśmy się na wasze emocje i apelacje, a w odpowiedzi dostaliśmy chaos. Jesteśmy zdumieni brakiem zrozumienia, że w dniach po deszczach gleba jest nasiąknięta wodą i nie nadaje się do wjazdu samochodów – zwłaszcza ciężkich. I co? Ignorujecie to, ryzykując zniszczenie naszych cennych alejek.

Pomyślcie chociaż przez chwilę! Auta utknęły na terenie ogrodów, niektóre musiały być nawet wyciągane. Ostatecznie, zamknięta brama została otwarta poprzez uszkodzenie kłódki. To jest żałosne i niedopuszczalne!

Przyjmujemy wszelkie rady, ale potrzebujemy też waszej współpracy. Niech wasza kreatywność polega na tym, jak wzbogacić nasze ogrody, a nie na tym, jak przekraczać granice zdrowego rozsądku.

Jeśli macie pretensje, to działajcie w konstruktywny sposób. Przestańcie krzyczeć i zacznijcie myśleć. Przypominamy, że nasze działania mają na celu wspólne dobro. Nie jesteśmy tu po to, by ugiąć się pod presją, tylko po to, by podjąć odpowiedzialność i działać z rozwagą.

Poniżej zdjęcia zarówno z alejek jak i sytuacji, gdzie ciężkie samochody próbowały się wydostać z terenu ogrodów o godzinie 23:28.

Z poważaniem,
Zarząd ROD Rekreacja